понеделник , 25 септември 2017
juventus_inter

Италијанското дерби Интер – Јувентус заврши без победник

juventus_inter
Дерби натпреварот на 8.коло од италијанската Серија А одигран синоќа во Милано меѓу домаќинот Интер и шампионот Јувентус заврши нерешено и без постигнат гол 0:0.

По овој резултат Интер не успеа да избие на врвот на табелата и остана на третата позиција, додека Јувентус е во втората половина (14. место со 9 бодови).

Резултати на другите натпревари од оваа рунда:

Наполи – Фиорентина 2:1,
Болоња – Палермо 0:1,
Аталанта – Карпи 3:0,
Фросиноне – Сампдорија 2:0,
Џенова – Киево 3:2,
Сасуоло – Лацио 2:1,
Верона – Удинезе 1:1,
Торино – Милан 1:1,
Рома – Емполи 3:1.
fudb
Табела: Фиорентина 18 бодови, Рома 17, Интер 17, Наполи 15, Сасуоло 15, Лацио 15, Торино 14, Аталанта 14,

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …