вторник , 25 јули 2017
zemjotresSkala1-540x320

Изминатата ноќ регистрирани неколку земјотреси

19 минути по полноќ, денес, во Охрид и околината беше почувствуван земјотрес со јачина од 3.8 степени со епицентар на 5 километри од Косел. Потрес со јачина од 3 степени е регистриран и во 1.49 часот.

Во текот на вчерашниот ден регистрирани беа два слаби земјотреси со јачина од 2.2 до 2.4 степени, и еден со јачина од 3.1 степен во 22.02 часот.

Слични написи

image-0-02-05-24287f281545733e143196a6dc667acc32ba038649d55d7ed1db03937039a43d-V

Едночасовен застој кај Удово, возилата пренасочени кон Јосифово

Околу еден час има застој на патот Удово-Марвинци. Големата колона на возила од Удово се …