петок , 18 август 2017
jana

Јана Бурческа со промотивно видео од Скопје се престави пред евровизиските фанови

Нашата годинешна преставничка на Евровизија, Јана Бурческа со промотивно видео од Скопје се претстави пред евровизиските фанови.

Јана во Киев, ќе ја исполни “Dance Alone“, која има одличен прием кај евровизиската публика.

Слични написи

Barselona-napad-2

Македонски државјанин повреден во нападот во Барселона, потврди МНР

Македонски државјанин е повреден во терористичките напади што вчера се случија во Барселона. Како што …