недела , 24 септември 2017
beko1

Јанева пристигна во П.С. Беко каде е приведениот истражител на СЈО

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, обвинителката Ленче Ристоска и други членови на тимот на СЈО пред малку пристигнаа и влегоа во полициската станица Беко, каде што попладнево е приведен нивни колега истражител.

Од СЈО и МВР засега нема информација зошто е приведен истражителот. Пред полициската станица во центарот на Скопје има повеќе новинарски екипи, кои ќе го чекаат исходот од оваа најнова ситуација, која доаѓа откако СЈО успеа да земе податоци за прислушуваните материјали од Управата за безбедност и контраразузнавање.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …