вторник , 24 октомври 2017
katica

Јанева: Судот да почне да работи, година ипол немаме напишано збор во записник за главна расправа

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска по одложувањето на судењето во кое првообвинет е Никола Груевски, го повика судот да почне да работи.

-Писмото од Советот на јавни обвинители го дадов на запознавање на сите предмети па ќе се произнесеме. Најважно е судот да почне да работи и предметите да тргнат во судот, да почнеме да расправаме за нашите предмети во судот. Година ипол нашето обвинителство еден збор нема ставено на записник во кривичниот суд на главна расправа, тоа нам ни е најголемиот проблем во овој момент, рече Јанева.

Таа додаде дека приоритет им се нивните предмети кои се активни и извештајот кој треба да го достават на 15-ти септември.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …