вторник , 24 октомври 2017
voz

Каменуван возот што сообраќа на релација Скопје-Кичево

Непознати сторители го каменувале возот што сообраќа на релација Скопје-Кичево на излезот од Гостивар.

Како што велат од полицијата, непознати сторители вчера во 21.20 часот го каменувале патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Кичево.

Каменувањето било извршено кај надвозникот на излезот од Гостивар, при што било искршено едно прозорско стакло од локомотивата. Повредени патници и персонал нема. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …