среда , 28 јуни 2017
stoilov

Капитенот на Вардар, Стоилов: Момците имаат “муда до колена”

По завршувањето на церемонијата за доделување на пехарот во Лигата на шамипиони во европскиот ракомет капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов во изјава за медиумите рече:

“Премногу сум горд што сум капитен на овој шампионски тим на Вардар, горд сум на овој успех во машкиот ракомет во македонската историја, едноставно момците имаат муда до колена”.

По вчерашната победа над Барселона, денес екипата на Вардар успеа да ја совлада екипата на францускиот ПСЖ со еден гол разлика, крајниот резултат беше 24-23, резултат на полувреме 12-11 во корист на ПСЖ.

Им честитаме на титулата на РК Вардар.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …