четврток , 29 јуни 2017
комити

Комити: Зошто Вардар ни ги затвора вратите?

Навивачката група „Комити“ во моментов не е во најдобри односи со раководството на ФК Вардар, па претставници дојдоа на прес – конференцијата за претставување на Дарко Панчев како нов спортски директор, јавно да прашаат зошто клубот им ги затвора вратите…Следеше одговор од извршниот директор Самоил Симев, дека ФК Вардар не ги затвора вратите, туку не смеат на Запад поради реновирање на стадионот?!

„Влезот не е затворен за „Комити“, ние сме постојано во контакт со вашите лидери и тие недоразбирања се надминуваат. Поради реновирање на стадионот навивачите мора да одат на Југ, а на Запад не дозволуваат од стадионот, бидејќи во моментов се прави реконструкција“, изјави извршниот директор Самоил Симев.

Сепак, „Комитите“ потенцираат дека проблемот не е поради реновирањето на стадионот, кој секако не се реконструира на Западната трибина.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …