вторник , 26 септември 2017
policeKosovoApsenje

Косовската полиција и ЕУЛЕКС спроведуваат голема операција на цела територија на Косово

policeKosovoApsenjeКосовската полиција во соработка со европската мисија ЕУЛЕКС од утрово спроведуваат голема операција на целата територија на Косово, соопшти портпаролот на полицијата Баки Келјани.

Келјани не соопшти детали поврзани со операцијата, но додаде дека таа е раководена од Специјалното обвинителство во Косово и рече дека детали ќе бидат соопштени по завршување на операцијата.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …