вторник , 27 јуни 2017
Diego-Costa-643527

Коста потпиша преддоговор со „Тијанџин“

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста потпиша преддоговор со кинески Тијанџин.

Според лондонски медиуми, Коста ќе заработува 30 милиони евра по сезона, а клубот од Кина ќе исплати обештетување за Челзи од 90 милиони евра.

Коста дојде во Челзи од Атлетико Мадрид во 2014 година и на 115 официјални натпревари постигна 57 глови. Тијанџин го предводи Фабио Кнаваро, а за тимот играат и Алесандро Пато и Аксел Витсел.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …