недела , 20 август 2017
krivicen sud

Кривичен суд: Побаравме од МВР да го најде Сеад Кочан

Од Кривичниот суд информираат дека тие испратиле допис до Министерството за внатрешни работи да го најдат и лишат од слобода осомничениот во случајот „Труст“, Сеад Кочан, и да го спроведат во истражниот затвор „Скопје“.

-Се наложува на овластените службени лица од МВР на РМ, СВР Скопје, ОЕКР, Единица за извиди и потраги, Одделение за потраги-Скопје, по пронаоѓање и лишување од слобода на осомничениот С. К., да го спроведат на издржување на мерката притвор во КПУ Затвор Скопје – Скопје, а за истото веднаш да биде известен Основниот суд Скопје 1 Скопје, пишува во решението за притворот, објавено на сајтот на Основниот суд Скопје 1.

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …