вторник , 26 септември 2017
lavrov-ms

Лавров: Москва е подготвена за тесна соработка со Турција во борбата против тероризмот

lavrov-msРускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека Москва е подготвена за тесна соработка со Турција во борбата против тероризмот.

– Подготвени сме за многу тесна соработка и заеднички активности со турските власти во борбата против терористичките закани, рече Лавров на прес-конференција во Москва за руско-турското партнерство.

Изјавата е дадена по терористичкиот напад во Анкара во саботата, во кој загинаа 97 лица.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …