вторник , 26 септември 2017
Mijalkov-diplomatski-pasos-ekspert

Либертас: Мијалков не е функционер, а добил дипломатски пасош како експерт неделава?!

Mijalkov-diplomatski-pasos-ekspert
Братучедот на премиерот Груевски – Сашо Мијалков, си поднесе оставка од функцијата директор на Управата за безбедност и контраразузнавање на 12 мај оваа година, на два дена после случувањата во Куманово, односно на пет дена пред масовниот анти-владин протест кој се организираше по многуте објавени опозициски „бомби“ од прислушкувани разговори во кои тој беше во една од главните улоги.

Од тогаш единствената функција која ја извршува Мијалков е таа на член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Сепак, Либертас дојде до фотокопија од дипломатски пасош кој му бил издаден на Мијалков пред три дена, во вторникот на 29 септември од страна на Министерството за надворешни работи. Пасошот е со важност до 28 септември 2020 година, а интересно е дека како функција на носителот на пасошот е наведено – ЕКСПЕРТ!

Прочитајте повеќе на ЛИБЕРТАС.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …