вторник , 26 септември 2017
Zaev_Berovo 6

Лидерот на СДСМ, Заев денес во посета на Штип

zaev vo tetovoПретседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска е помеѓу граѓаните на општина Штип.

-По средбите со граѓаните во центарот на Штип, во 13:15 часот (Пред објектот на поранешната стоковна куќа „Нама“) претседателот на СДСМ, Зоран Заев ќе даде изјава за медиумите.

Потоа средбите со граѓаните продолжуваат  низ централното градско подрачје на Штип кадешто е предвидена и средба со младите од овој град.

Во 16:15 часот претседателот Заев ќе биде помеѓу граѓаните од т.н. Ромско маало во Штип.

Потоа, претседателот Заев ги продолжува средбите со граѓаните, пазарџиите и земјоделците на градскиот пазар во Штип (17:00 часот).

Во 18:00 часот претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се сретне со граѓаните од населбата 8-ми Ноември кадешто ќе има и обраќање.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …