понеделник , 25 септември 2017
Image3

Лигети најбрз на велеслаломот во Зелден

Image3Американскиот скијач Тед Лигети беше најбрз на денешниот велеслалом возен во Австрија со што стартуваше Светскиот куп во машка конкуренција.

Лигети во двете трки оствари вкупно време од 2:23.88 минути, 15 секунди подобро од второпласираниот Томас Фанара од Франција и 17 од третопласираниот Марсел Хиршер (Австрија).

Триумфот во Зелден за Лигети беше 25. победа во неговата кариера Светскиот куп во конкуренција на скијачи продолжува на 15 ноември во Леви, Финска за кога е планирано да се вози првиот слалом оваа сезона.

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …