среда , 28 јуни 2017
lina-gjorceska-fb-670x320

Лина Ѓорческа напредуваше на ВТА топ листата

Иако немаше настап во изминатата недела,  напредуваше за едно место, сега е на 181. што е најдобро во нејзината историја.

 Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа го подобри пласманот за една позиција, скокна на 181. место на најновата ВТА ранг листа.

Ѓорческа напредуваше и во двојки, сега е 131. место што е подобрување за две позиции.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …