петок , 18 август 2017
cervar

Лино в сабота ќе биде претставен како нов селектор на Хрватска

Официјалната промоција на Лино Червар како нов селектор на хрватската ракометна репрезентација. Поранешниот предводник на Македонија, потврди за хрватските медиуми дека во сабота ќе пристигне во Загреб, каде што ќе биде промовиран.

„Во сабота доаѓам во Загреб на претставување” откри Червар.

Лино најпрвин треба да одбере помошници, а во репрезентацијата се најавува и враќање на Игор Вори и Мирко Алиловиќ.

Слични написи

gokovichmadridopen-685x320

Ѓоковиќ: Бог ми порача, сега е навистина доста!

Со години доминираше во светскиот тенис, но Новак Ѓоковиќ е во сериозна играчка криза, проследена …