вторник , 26 септември 2017
liverpool

Ливерпул во четвртфиналето на Лига купот

Двата гола за „црвените“ ги постигна Даниел Стариџ во 9 и 64.минута, додека за Тотенхем стрелец од пенал беше Винсент Јансен во 76.минута.

Резултати на другите натпревари одиграни синоќа:

Арсенал – Ридинг 2:0,
Бристол – Хал 1:2,
Њукасл – Престон 6:0 и
Лидс – Норвич 2:2 – 3:2 на пенали.

Вечерва се играат натпреварите:

Манчестер Јунајтед – Манчестер Сити,
Вест Хем – Челзи и
Саутемптон – Сандерленд.

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …