вторник , 26 септември 2017
mk reprezentacija

Македонската фудбалска репрезентација денеска гостува во Белорусија

mk reprezentacija
Девет натпревари во три групи ќе се одиграат вечерва од последното 10.коло од квалификациите за ЕУРО 2016. Во трите групи познати се четири селекции кои ќе играат на шампионатот, а неизвесна е борбата за второто место во групата Ц, каде Словачка и Украина имаат ист број бодови и во групата Г, каде Русија има 17 бодови или два повеќе од Шведска.

Македонската репрезентација гостува во Борисов кај Белорусија во обид со позитивен резултат да го заврши неуспешниот квалификациски циклус.

Во групата Е борбата е за третото место и баражот, каде Словенија е во предност во однос на конкурентите и има три бодови повеќе.

Двојки од 10.коло:

Ц група: Белорусија – Македонија , Луксембург – Словачка, Украина – Шпанија.
Табела: Шпанија 24, Словачка 19, Украина 19, Белорусија 10, Луксембург 4, Македонија 3.

Е група: Естонија – Швајцарија, Литванија – Англија, Сан Марино – Словенија.
Табела: Англија 27, Швајцарија 18, Словенија 13, Естонија 10, Литванија 10, Сан Марино 1.

Г група: Австрија – Лихтенштајн, Русија – Црна Гора и Шведска – Молдавија.
Табела: Австрија 25, Русија 17, Шведска 15, Црна Гора11, Лихтенштајн 5, Молдавија 2.

Слични написи

elif-elmas-701x495

ФИФА: Фенербахче може да го регистрира Елмаз

ФИФА ја прифати апликацијата што Фенербахче ја поднесе за трансферот на македонскиот репрезентативец Елиф Елмаз, …