четврток , 19 октомври 2017
pigmal

Манчестер јунајтед се засилува за иднината, чудото од дете Пигмал потпиша со Премиерлигашот

16 годишниот шпански фудбалер Арно Пигмал и официјално потпиша за Манчестер јунајтед, станува збор за фудбалер кој игра во средниот ред, физички одлично подготвен со премногу енергија во себе.

Според договорот, на Пигмал му е ветена негова транзиција во првиот тим на Манчестер јунајтед во годините кои претстојат.

Пигмал доаѓа од кадетскиот тим на Еспањол, каде беше еден од најдобрите фудбалери, за истата екипа настапува веќе шест години.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …