понеделник , 23 октомври 2017
markovic-ppd-zagreb

Марковиќ го засилува ППД Загреб

Хрватскиот ракометен шампион Загреб во продолжение на сезоната ќе биде посилен за Жарко Марковиќ. 31-годишниот одличен десен бек ќе го поплни испразнетото место во Загреб по повредата на Давид Миклавчич.

Црногорецот од 2014 година настапува за репрезентацијата на Катар, а од пред неколку месеци е слободен играч, бидејќи неговиот поранешен клуб Ел Џаиш се распадна.

Еден дел од својата кариера Марковиќ го помина во македонскиот клуб Металург.

Настапуваше и за екипите на Ловќен, Будуќност, Веспрем, Гепинген, ХСВ и за репрезентацијата на Црна Гора. Во Европа се враќа по три години поминати на азискиот континент.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …