вторник , 24 октомври 2017
mesi-klavir

Меси ја отсвири химната на Лигата на шампиони на клавир

Дека фудбалот не му е единствен талент на еден од најдобрите фудбалери на светот, аргентинскиот репрезентативец и ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, покажа отсвирувајќи ја химната на Лигата на шампиони на клавир.

Групната фаза на Лигата на шампиони почнува вечерва, а Меси за потребите на снимањето на спотот на компаијата Адидас, ја свиреше химната на елитното европско фудбалско напртеварување на клавир.

Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа како Меси прво се опушта, а потоа полека почнува да свири.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …