недела , 22 октомври 2017
milan

Милионите вродија со плод: Милан 10 години чекаше на ваков старт

Милан оваа сезона во првите четири кола запиша три победи и тоа е, инетресно, најдобар старт на „росонерите“ во изминатите десет години.

Тимот на Монтела забележа катастрофален пораз од Лацио, но запиша три победи во првите четири кола. Ова е најдобар резултат за „росонерите“ уште од сезоната 2006/07, кога после првите четири кола имаа 10 бода.

Милан има компетно нов тим оваа сезона откако во летниот преоден рок потроши повеќе од 200 милиони евра и донесе 11 засилувања.

Поради тоа тренерот Винченцо Монтела изјави дека и тој самиот не знае колкав е потенцијалот на неговиот тим, бидејќи тимот сеуште се гради.

„Се навикнуваме да играме натпревари како овој против Удинезе, но не знам точно колку е голем потенцијалот, бидејќи тимот е комплетно нов. Се обидувам да го извлечам најдоброто од моите играчи, но треба време сите да се запознаат добро и да станеме тим, ова е само почеток“, изјави Монтела.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …