вторник , 27 јуни 2017
agim-nuhiu

Министерот за внатрешни работи го честита денот на Словенската писменост

Министерот за внатрешни работи д-р Агим Нухиу, по повод 24 -ти мај, Денот на Словенската писменост и просветители “Св. Кирил и Методиј“, во свое име и во име на министерството им го честита празникот на сите граѓани и вработени во МВР кои што го чествуваат денешниот празник.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …