недела , 22 октомври 2017
Pogba-701x422

Мурињо: Погба ќе отсуствува неколку недели

Манчестер Јунајтед со рутинска победа над Базел (3:0) се врати во Лигата на шампионите, но она што го загрижува Жозе Мурињо е повредата на Пол Погба, кој против швајцарскиот шампион одигра само 17 минути.

Пол Погба мечот со Базел го започна со капитенската лента на раката, но на теренот остана нецели 20 минути. Поради повреда тој мораше да биде заменет.

„Искуството ми говори дека се работи за повреда на мускулот. Мислам дека неколку недели нема да биде во тимот“, рекол менаџерот на Манчестер Јунајтед.

Во наредниот период „црвените ѓаволи“ ќе играат против Евертон, Бартон Албион, Саутемптон, ЦСКА Москва и Кристал Палас.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …