вторник , 24 октомври 2017
makedonska_granica_tabanovce

На граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Од АМСМ информираат дека на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …