петок , 22 септември 2017
incidentTurcijaID

На турско-сириската граница приведени 17 членови на ИД

incidentTurcijaIDТурските сили за безбедност привеле денеска на турско-сириската граница седумнаесет осомничени членови на Исламска држава, соопшти турската армија.

Џихадистите биле приведени во турскиот округ Килис од каде имале намера да заминат во Сирија.

Во изминатите недели турските сили за безбедност презедоа голем број операции против џихадисти од Исламска држава, јави турската телевизија НТВ.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …