среда , 18 октомври 2017
eksplozijahamburg-540x320

Најмалку 21 повредени при експлозија во Хамбург

eksplozijahamburg-540x320Најмалку 21 лице се повредени во експлозија во една столарија која е сместена во поранешен бункер во Хамбург, пренесува Танјуг.

Причината за несреќата се уште не е позната, но зградата е од Втората светска војна и во неа имало околу 100 тони етерични масла.

Експлозијата се случила за време на гаснење пожар и меѓу повредените се и шестмина пожарникари.

Над 60 луѓе се евакуирани.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …