вторник , 24 октомври 2017
civil sela 3

Напаѓачот на Села нападнат во Шутка

При излегување од посета и разминување во ходникот, Албанец притвореник, чиј идентитет од затворот не го откриваат, го удрил во глава Кире Георгиевски, напаѓачот на претседателот на Алијансата на Албанците за време на „крвавиот четврток“ во Собранието, потврдија за А1он од Управата за извршување санкции при министерството за правда.

Директорот на затворот Скопје, Александар Ѓеорѓиевски вели дека нападнатиот е однесен на Клиничкиот центар и случајот е пријавен во полиција и јавното обвинителство.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …