понеделник , 23 октомври 2017
Hotel Cleaning

Не сакал да плати за услугата во хотел па скокнал од 19-ти спрат (видео)

Во намера да избегне плаќање на хотелската сметка, маж во Кина се обидел да избега од хотелската соба преку преозор.

Можеби целата ситуација не би била чудна доколку не станува збор за соба на 19-спрат.

Како што може да се претпостави, неговата мисија не е успешно завршена. На видеото јасно се гледа како мажот виси на кабли високи 60 метри. На негова среќа, полицијата успеала да реагира на време. Мажот завршил без повреди и засега е безбеден, соопштуваат од кинеската полиција.

Видеото е прегледнао повеќе од 7,3 миниони пати.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …