петок , 22 септември 2017
sead_kocan

Нема притвор за Кочан, дал гаранција од милион евра

Судот определил мерка да му биде одземен пасошот на Сеад Кочан, а тој понудил гаранција од еден милион евра.

Ваква одлука донесе судијката на претходна постапка Даниела Димовска, по одлуката на Врховниот суд со кој се укинаа решенијата на Кривичниот суд и на Апелација, објави Макфакс.

Судија на претходна постапка не му определи мерка притвор на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, во истрагата за случајот „Труст“.

СЈО на оваа одлука може да поднесе приговор.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …