среда , 26 јули 2017
ibrahimovic

Неочекуван пресврт и изненадување: Ибрахимовиќ се враќа во октомври и останува во Манчестер!?

Опоравувањето тече побрзо и подобро од планираното, а Мурињо сака Ибрахимовиќ да остане во клубот.

Легендарниот Гери Невил му сугерира на Јунајтед дека им е потребен играч кој би го држел средниот ред и дека Немања Матиќ е вистинскиот човек за таа работа, но додека целата таа сага не се разреши, Жозе Мурињо би можел да добие едно огромно засилување во срцето на нападот. И тоа во ликот на Златан Ибрахимовиќ.

Според пишувањата на британските медиуми, опоравувањето на Златан од операцијата на десното колено и тешката повреда тече побрзо од планираното, па на теренот би можел да се врати веќе во октомври. За потсетување, првичните прогнози укажуваат дека Ибра би можел да се врати дури на почетокот од 2018. година, а имаше шпекулации дека повредата е толку сериозна што понатамошната кариера му е загрозена.

Слични написи

keita

Ливерпул понудил, Лајпциг одбил 75 милиони евра за Кеита

Сопственикот на РБ Лајпциг, Дитрих Матешиц, рекол дека клубот одбил 75 милиони евра кои Ливерпул …