среда , 26 јули 2017
apsenje

Неофицијално: Паднаа првите притвори од обвиненијата на СЈО

Според информација која предмалку стигна во утринските часови Кривичниот суд изрекол мерка притвор за четири лица обвинети од страна на СЈО.

Станува збор за обвинетите С.М., Г.Ј. и М.Ј. поранешни високи државни функционери и И.А. во МВР, командир на една од посебните единици.

Се очекува по 15 часот да излезат од судот и со официјални информации.

Слични написи

image-0-02-05-24287f281545733e143196a6dc667acc32ba038649d55d7ed1db03937039a43d-V

Едночасовен застој кај Удово, возилата пренасочени кон Јосифово

Околу еден час има застој на патот Удово-Марвинци. Големата колона на возила од Удово се …