сабота , 21 октомври 2017
ForinOfis-701x430

Нова британска амбасадорка во Македонија, одлучи Форин Офисот

Рејчел Галовеј ќе биде именувана на местото на досегашниот амбасадор Чарлс Гарет, објави британскиот Форин Офис. Таа на функцијата ќе стапи на функција во јули 2018 година.
Галовеј е претседавач на работната група „Машрак/Магреб“ која работи на заедничката надворешна политика на Европската Унија, а конкретниот фокус е соработка со државите од Блискиот Исток и земјите од Северна Африка.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …