вторник , 26 септември 2017
porodilen bosk

НОВА: Почина трудница на скопската клиника за гинекологија

porodilen bosk
Трудница во петти месец од бременоста починала на Клиниката за гинекологија во Скопје, дознава НОВА. Според неофицијални информации, жената починала од крварење.

Од Клиниката за гинекологија во Скопје не сакале да го коментираат настанот, но најавено е дека подоцна ќе излезат со соопштение. Од Министерството за здравство рекле дека не се запознаени со ваков случај.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …