среда , 20 септември 2017
dzaferi zbogar

Новиот собраниски спикер влезе во кабинетот, прва средба со Жбогар

Новиот претседател на Парламентот, Талат Џафери, и официјално од денеска стапи на функција и го презеде кабинетот на претходникот, Трајко Велјановски. На видеото на ТВ21 може да се види како Џафери доаѓа во кабинетот, а прва средба имаше со амбасадорот на ЕУ во земјава, Семуел Жбогар.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …