сабота , 21 октомври 2017
sobraniekamera

Ново продолжение на собраниската комисија за законот за употреба на јазиците

Ново продолжение на собраниската комисија за законот за употреба на јазиците. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска побараа широка јавна дебата пред да се донесе законот.

Тие преку процедурални реакции побараа пауза што повторно предизвика остра расправа со собранискиот спикер. На дневен ред на пленарната седница се и интерпелациите на министрите за финансии, за култура и за животна средина и просторно планирање, поднесени од опозицијата.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.