недела , 22 октомври 2017
trampobama

Обама: Светските лидери да му дадат шанса на Трамп

Американскиот претседател во заминување Барак Обама на самитот на земјите од Азиско-пацифичката економска соработка (АПЕК) апелираше до светските лидери да му пружат шанска на неговиот наследник Доналд Трамп.

Во обраќањето на собирот на младите Јужноамериканци во рамките на самитот Обама апелираше до светот да биде трпелив со Трамп.

Обама одговарајќи на низа прашања за Трамп и неговата политика посочи дека „луѓето во Америка, бидејќи САД е голема држава, по секои избори се несигурни“.

– Важно е светот да не носи избрзани заклуоци туку да му пружи шанса на новиот претседател, посочи Обама.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …