среда , 28 јуни 2017
obedineti za makedonija

Обединети за Македонија: Цврсто сме уверени во ставовите, на ЕУ и САД, и бараме да не се опструира, работата на Собранието

Обединети за Македонија, во ЕУ и САД, гледаат пријатели кои истрајно и безусловно, се залагаат за цврста, стабилна, и просперитетна Македонија, пријатели кои заложувајќи се за Македонија, не ретко придонесувале за одржување на стабилноста на истата.

Цврсто сме уверени во ставовите, на ЕУ и САД, и бараме да не се опструира, работата на Собранието, по ниту еден основ. Бидејќи сметаме дека тоа ја загрозува евроатлантската иднина на Македонија. Притоа ја повторуваме потребата од темелна и непристрасна истрага за “црниот четврток” и бараме институциите да ја спроведат истата. Во оваа прилика, го повикуваме и Претседателот Ѓорѓе Иванов, да го додели мандатот, за да формирање на Реформска Влада, и со тоа конечно да демонстрира државнштво, и г. Велјановски да овозможи непрекинато преземање на претседателствувањето од страна на ново избраниот и меѓународно признат спикер, стои во денешното соопштение на Обединети за Македонија.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …