недела , 22 октомври 2017
dozd

Облачно време, претпладне со локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и од југозападен правец. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 6.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 Целзиусови степени, а дневната од 24 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од западен и од југозападен правец.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …