четврток , 19 октомври 2017
strumica opf 1

Од вечерва се отвора големата музичка сцена во рамките на четвртото издание на „Струмица опен фест”

strumica opf
Од вечерва се отвора големата музичка сцена на плоштадот „Гоце Делчев“ во рамките на четвртото издание на „Струмица опен фест“. Честа први да настапат на неа ја имаат младите струмички таленти, а по нив следуваат настапите на Данијела Мартиновиќ, Слаткаристика и Mossel.

strumica opf 2 2

Синоќа завршија фестивалските содржини на локациите во големиот градски парк. На сцената во дворот на домот на АРМ се одржа детскиот фестивал „Јојо“, на корзото се продаваа делата од ликовната колонија, а во амфитеатарот вечерта беше посветена на џез музиката.

Слични написи

bela nik

„Бела ноќ“ во Скопје

Годинешново 13. издание на манифестацијата „Бела ноќ“, што  ќе се одржи утре, ќе има квалитетна …