сабота , 21 октомври 2017
angelkovska-trajkovska-2

Одбележан денот на ослободување на општина Ѓорче Петров

Историјата го бележи 14 ти Ноември , Ден на ослободување на Ѓорче Петров. Денес навршуваат точно 72 год од историскиот пресврт кога многу храбри Македонци ги положија своите животи за самостојна и слободна Македонија.

По тој повод делегација од Општинската организација на Социјал демократскиот сојуз од Ѓорче Петров положи свежо цвеќе на споменикот на загинатите борци кои го положија животот за слободно Ѓорче.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.