среда , 28 јуни 2017
Protesta-ne-Kuvend

Одложено рочиштето за деветмината учесници во нередите во Собрание

Одложено е рочиштето за деветмината учесници во насилството кое се случи во неодамна во Законодавниот дом.

Судењето е презакажано за 23.мај бидејќи денес во судницата не беше присутен еден од обвинетите кои се наоѓаат во куќен притвор.

Учесниците се товарат за кривично дело „учество во толпа“. Двајца се во притвор, а двајца во куќен притвор.

Триесетина насилници добија кривични пријави, меѓу нив двајца заработија кривични пријави за „обид за убиство“ на пратеникот Зијадин Села.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …