среда , 26 јули 2017
divo naselje

Одложено рочиштето за „Диво Насеље“

Судењето за случајот „Диво Насеље“ е одложено и презакажано за 20 јули. Според адвокатот Насер Рауфи е неподготвеност на Обвинителството, пренесе Макфакс.

Во терористичките напади во кумановското „Диво Насеље“ на 9 и 10 мај во 2015 година загинаа осум припадници на безбедносните сили, а четириесетмина беа повредени.

Слични написи

image-0-02-05-24287f281545733e143196a6dc667acc32ba038649d55d7ed1db03937039a43d-V

Едночасовен застој кај Удово, возилата пренасочени кон Јосифово

Околу еден час има застој на патот Удово-Марвинци. Големата колона на возила од Удово се …