среда , 28 јуни 2017
36708-680x365_c

Одлуката за изборот на Џафери објавена во Службен весник

Во најновиот број на „Службен весник“ беше објавена одлуката за изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието, со што тој и официјално стапува на таа функција.

Инаку, в.д. директор на „Службен весник“ е кадар на ВМРО-ДПМНЕ, младиот Лука Кржалоски. Од неговата партија не ја признаваат одлуката и изборот на Џафери го сметаат за нелегитимен и спротивен на деловникот.

odluka

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …