вторник , 27 јуни 2017
vladaRM-670x320

Официјално, предлог листа за заменици министри

Предлог листа за заменици на министрите во Влада на Република Македонија:

FB_IMG_1497401851876

FB_IMG_1497401855027

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …