среда , 18 октомври 2017
pozar

Опожарена фирмата „Виномак-Битола“

Пожар избувнал синоќа во фирмата „Виномак-Битола“, соопшти полицијата.

Во 22:30 часот синоќа во СВР-Битола пријавен е пожар во фирмата „Виномак-Битола“ каде бил зафатен целиот објект, а во кругот имало и други корисници на просторот и постоело можност да бидат зафатени и други објекти, соопшти МВР. Во 00:10 часот од екипа на ТППЕ-Битола, пожарот е локализиран.

Се преземаат мерки за утврдување на причините кои довеле до опожарување.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.