вторник , 26 септември 2017
zapaleno-vozilo-bitola

Опожарени десетина возила во Куманово, приведено едно лице

zapalena-kola-600x320
Во периодот од 23.30 часот до 00.45 часот синоќа засега од непознати причини опожарени се десетина патнички моторни возила, на неколку улици во Куманово.

Како што информиаат за МИА од МВР, приведено е едно лице и се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот и откривање на причините за опожарувањето на возилата.

Инаку, од страна на противпожарната единица во Куманово навремено е реагирано и е изгаснат пожарот во возилата.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …