вторник , 26 септември 2017
pedofil_16

Педофил од Италија платил 4.307 евра на Македончиња да се снимаат голи

pedofil_16
Италијанец стар 35 години преку сервиси за брз трансфер на пари на неколку деца во Македонија кои не наполниле 14 години им платил вкупно 4.307 евра за нивни голи фотографии и видеоснимки, соопшти МВР.

Педофилот контактирал со децата преку Скајп и Фејсбук. Барал да се соблекуваат, да се допираат, и фотографиите и видеоснимките што самите ги правеле, да му ги испраќаат.

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ц.С.(35), државјанин на Италија. Тој кривичното дело го вршел од јануари 2013 до февруари 2014 година.

Полицијата извршила претрес во домовите на децата при што се пронајдени компјутери и мобилни телефони преку кои се одвивала комуникацијата со педофилот од Италија, по што уредите се однесени на вештачење во МВР.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …