понеделник , 25 септември 2017
soobrakajkacentar

Пет повредени лица во шест сообраќајки за 24 часа во Скопје

soobrakajkacentar
Пет лица се полесно повредени во шест сообраќајни несреќи во изминатите 24 часа во Скопје. Во три сообраќајки со повреди се здобиле тројца возачи на патничко моторно возило, сопатник и пешак, а во три е причинета материјална штета.

Отсекот за превенција при Единицата за безбедност во патниот сообраќај при СВР Скопје денеска ќе одржи едукативни работилници во Основното училиште „Гоце Делчев“ во општина Центар со учениците од четврто одделение.

За денеска не се најавени вонредни настани со што се очекува сообраќајот да се одвива тековно и според постоечката сообраќајна регулатива.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …